Ювентус победи Фрайбург с 1:0 в Торино в първи мач от

...

Ювентус постигна трудна победа над Фрайбург

Ювентус победи Фрайбург с 1:0 в Торино в първи мач от 1/8-финалния конфликт между тях. Единственото попадение бе на Анхел Ди Мария през второто полувреме. Ювентус бе по-активният тим в срещата и имаше по-чистите голови положения в мача, като триумфът бе подобаващ за " Старата госпожа ". Реваншът е след седмица в Германия, а Фрайбург ще опита да " излъже "  своя прославен противник.

Първият по-сериозен късмет пристигна в 13-а минута, откакто Ювентус провежда добра офанзива, а Адриен Рабио се стрелна в наказателното поле, с цел да доближи до подаване и нанесе удар по трева по посока на лявата греда, само че Марк Флекен внимаваше и отрази опита му с положително избавяне.

В 18-а минута Хуан Куадрадо извърши директен свободен удар, като стреля непосредствено във вратата на Фрайбург, само че Флекен бе вярно позициониран и съумя да реагира, отклонявайки настрана. Малко по-късно Душан Влахович имаше опция от сходна позиция от фал да нанесе удар, само че стражът на Фрайбург боксира без проблеми. В 31-а минута Ювентус извърши корнер отляво, а подаването бе ужасно. Вратарят на гостите не реши добре, топката и Бремер връхлетя върху нея, само че не съумя да уцели вратата.

В последната минута на постоянното време Хуан Куадрадо си освободи пространство на границата на наказателното поле и опита удар с левия крайник, само че Флекен мазета, а при добавката Влахович опита да вкара, само че изстрелът му с глава прелетя над напречната греда на Фрайбург. Това бе и всичко по-интересно за първата част.

Филип Костич центрира отляво в 53-а минута, а топката кацна навръх главата на Анхел Ди Мария, след което аржентинецът я насочи със мощ към средата на вратата, а Флекен бе беззащитен и тя влетя в мрежата - 1:0 за Ювентус.

В 62-а минута Лукас Хьолер от Фрайбург връхлетя върху отскочила топка и преодоля вратаря с удар във вътершната страна на лявата греда, правейки резултата 1:1. Играчите на гостите честваха, само че съдията реши, че ще прегледа персонално обстановката на монитора, откакто бе посъветван от ВАР. Малко по-късно основният съдия видя, че има игра с ръка и анулира попадението, резултатът остана 1:0 за Ювентус.

До края на срещата двата тима бяха внимателни, като Юве бе по-активният на терена, само че отсъстваха чистите голови положения. Преобладаваха здравите единоборства и борбата в средата на терена, а положителните изяви в отбрана на двата тима не позволиха да се стигне до друго попадение в срещата.

Стартови сформира:

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 3. Бремер, 6. Данило, 17. Филип Костич, 20. Фабио Мирети, 5. Мануел Локатели, 25. Адриен Рабио, 11. Хуан Куадрадо, 22. Анхел Ди Мария, 9. Душан Влахович

Фрайбург:  26. Марк Флекен, 3. Филип Линхарт, 28. Матиас Гинтер, 25. Килиан Силдилиа, 30. Кристиан Гюнтер, 27. Николас Хьофлер, 8. Максимилиан Егещайн, 17. Лукас Кюблер, 32. Винченцо Грифо, 22. Роланд Шалай, Лукас Хьолер